Sokak Modasında Günlük Elbiseler

Günlük giyim genel anlamda kot pantolon, tişört kombini ile düşünülmektedir. Ancak kot pantolon ve tişört kombini her zaman her ortama uymamakta ya da doğru renk tercihleri yapılmamaktadır. Aynı zamanda bu kombinden sıkılmış olmanız da olası bir durum olabilir. Farklı tarzlar ve farklı giyimler arıyorsanız günlük giyimde elbise tercihi de oldukça şık ve güzel olacaktır.

Straplez Mini Elbise
868,84TL

TEORJINS

Bebe Mavi Carmen Yaka Şifon Midi Elbise
664,91TL699,90TL

Ada Style

(8)
Askılı Siyah Mini Elbise
1.276,80TL1.344,00TL

Kikiriki

Mor Yarasa Kol Renkli Uzun Elbise
750,64TL1.032,28TL

Aşhilda

Siyah Kalın Askılı Gipeli Midi Elbise
1.641,60TL1.728,00TL

Kikiriki

Siyah Volanlı Mini Elbise
359,90TL

ALİS DRESS

Sarı Mini Elbise
1.140,00TL1.200,00TL

Albicocche

Müslin Uzun Elbise
1.738,84TL

TEORJINS

Kırmızı Carmen Yaka Şifon Midi Elbise
664,91TL699,90TL

Ada Style

(9)
Beyaz Straplez Büzgülü Midi Elbise
2.188,80TL2.304,00TL

Kikiriki

Elbiseler her ortama uyabilecek şekilde tasarlanmasıyla oldukça kullanışlı ve rahat kıyafetlerdir. Bu noktada da elbise kumaşı oldukça önemlidir. Çünkü günlük elbise kumaşı, elbisenin giyileceği ortama göre önem taşır. Günlük giyimde elbise kumaşları genel itibariyle daha rahat ve esnek olmalıdır. Esnek ve rahat kumaşlarda gün boyu yapacağınız aktiviteler de herhangi bir sorun yaşamamanız söz konusu olacaktır. Çünkü günlük giyim genellikle kumaşının sert ve abiye tarzı bir kumaş olması gün boyu size rahatlık vermeyebilir.

Canlı Renklerin Savaşı

2018 renklerine bakıldığında geçen senelerin dramatik renklerinden sıyrılarak daha canlı renkler ön plandadır. Özellikle bu senenin modası olan tek renk modası çok fazlasıyla tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Kırmızı, mor ve yeniden moda haline gelen neon renklerin yer aldığı elbiselerde fazlasıyla konuşulmaktadır.

Günlük elbise giyiminde renk seçimleri kullanacağınız alana göre de seçilebilir. Canlı renklerin moda olduğu bu dönemde, sokak modası ya da günlük giyim olarak geçen moda konusunda her rengin birbiriyle savaşı söz konusu olmaktadır. Gün boyu yapacağınız gezi, festival ya da herhangi bir etkinlikte dikkat çekeceğiniz ve oldukça rahat hareket edebileceğiniz bu günlük elbiseler de ayakkabı seçimi konusu da önemlidir. Tek renk modası denildiği üzere seçtiğiniz elbise altına aynı renk ayakkabı ile tamamlayabilir ve hem modaya uyup hem de şık bir günlük giyim oluşturabilirsiniz.

Açık Omuzlu Modeller

Sıcak yaz aylarında daha çok tercih edilen elbiseler bu senenin her modasına uygun bir şekilde üretiliyor. Geçen senelerden beri kıyafetler de gördüğümüz ve gittikçe artan omzu açık modeller elbiselere uygulanıyor. Giyiminden çok kullanımı zor gibi gözükse dahi, elbise içerisine dikilen lastikli omuz kısmından dolayı giyimde ve kullanımda zorluk çıkarmayacaktır. Aynı zamanda renk renk modelleri de oldukça güzel ve dikkat çekicidir.

Uzun Elbise Kombinleri

Elbise kombinlerin de en zor kombin belki de uzun elbiselere yapılmaktadır. Ayakkabı seçimi özellikle uzun elbiseler de çok önemlidir. Çünkü günlük elbise boyutuna göre ayakkabının gözükme ya da gözükmeme durumu söz konusu olabilir. Bu durumlarda elbisenin renklerine göre seçim yapmanızı öneririz. Eğer elbiseniz canlı renklerde ise yani kırmızı, mor ya da mavi gibi renklerde ise bu renkleri tamamlayacak olan alt tonlu renkler seçebilirsiniz.

Elbise Ve Çizmeler

Günlük uzun elbise ve çizmeleri seviyorsanız eğer, bu noktada elbisenizin boyutu oldukça önemlidir. Elbise boyutunun çok aşırı uzun olması çizmenizi göstermeyeceği gibi elbisenizi de farklı bir konuma sokacaktır. Midi boylardaki elbiselerle uzun çizmelerinizi kullanabilirsiniz. Bu şekilde hem çizmeniz hem de elbiseniz uyumlu olacak ve birbirini tamamlayacak konumda olacaktır. Mini boy elbiselerinizle de uzun çizme kullanımı uygun olabilir. Ancak orta boyutta olan çizmeler hem göz yormayacak hem de size şık bir görüntü katacaktır.