Arama yapmak istediğiniz kelimeyi yazın ve klavyenizdeki ara butonuna basın.

Üzerinde Dene

Üzerinde Dene servisi, belirli özelliklere sahip ürünlerin üzerinizde nasıl duracağını gösteren yapay zeka tabanlı ElbiseBul'a özel bir servistir. 

Üzerinde Dene servisinin kullanımı son derece basittir. Servisi kullanabilmek için ElbiseBul'a üye olmanız gerekmektedir.

Üzerinde Dene servisinin kullanımı son derece basittir. Aşağıdaki adımları uygulayarak birkaç saniye içerisinde ürünü üzerinizde görebilirsiniz. Adımların ekran görüntüleri aşağıda yer almaktadır.

 1. Üzerinizde denemek istediğiniz ürünün sayfasında ürün görselinin sağ üst köşesinde "Üzerinde Dene" butonuna basın. 
 2. Açılan panelde ilk adım olarak yüzünüzün göründüğü net bir fotoğrafınızı yükleyin. ("Fotoğraf seçerken nelere dikkat etmeliyim?" maddesini incelemenizi tavsiye ederiz.)
 3. Daha sonra boyunuzu ve beden ölçülerinizi seçin. (Bu alanda yer alan "Gelişmiş" sekmesini kullanarak daha iyi bir sonuçelde edebilirsiniz.)
 4. "Kaydet" butonuna basın ve görselin yüklenmesini bekleyin.

Not: Oluşan görselin sağ üst köşesinde yer alan dikey üç nokta ikonuna tıklayarak beden ölçülerinizi güncelleyebilir veya yeni bir fotoğraf yükleyebilirsiniz.

 • Yüz, boyun ve saçlarınızın göründüğü,
 • Yalnız olduğunuz ve kameraya doğru baktığınız,
 • Çok yakından veya çok uzaktan çekilmemiş,
 • Çekim kalitesi ve boyutları çok küçük olmayan,

bir fotoğraf seçmeye dikkat etmelisiniz. Yukarıdaki maddelere ek olarak çok daha iyi bir sonuç için;

 • Saçlarınız uzun ise omuzlarınızdan öne doğru sarkmalı veya toplanmış olmalı.
 • Kameraya aşağıdan veya yukarıdan değil, düz bir açıdan bakmalısınız.
 • Işık dengesine dikkat etmelisiniz. Fotoğrafınızın bir kısmı karanlık bir kısmı aydınlık olmamalı.
 • Şapka, gözlük gibi aksesuarlar kullanmamalısınız.
 • Elinizde telefon ile ayna karşısında fotoğraf çekmek yerine düz bir selfie tercih etmelisiniz.
 • Denemek istediğiniz üründeki mankenin duruşuna yakın bir fotoğraf yüklemelisiniz.

Aşağıda ideal özellikleri taşıyan fotoğraf örneklerini inceleyebilirsininiz.

 

Üzerinde Dene özelliği girdiğiniz ölçülere göre ürün resmini yeniden düzenleyerek size en yakın sonucu vermek için programlanmıştır. Bu nedenle verdiğiniz bilgilerin doğruluk payı sistemin iyi sonuç vermesi için son derece önemlidir.

Beden ölçülerinizi girerken Basit ve Gelişmiş olmak üzere iki seçenek sunulmaktadır. Basit seçenekte genellikle her yerde kullandığınız ve bildiğiniz ölçülerinizi girerek ürünleri üzerinizde deneyebilirsiniz. Ancak daha net bir sonuç istiyorsanız Gelişmiş sekmesinden vücut ölçülerinizi daha detaylı belirtebilir ve mükemmel sonuca bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Üzerinde Dene servisi ile oluşan görseli paylaşmak için görsel üzerindeki dikey üç nokta ikonuna tıklayın ve açılan menüden Paylaş seçeneğine tıklayın. Paylaştığınız görsellerin adresleri tamamen size özeldir ve sadece paylaştığınız kişilerce erişilebilir.

Üzerinde Dene servisi ile oluşan görsele daha sonra dilediğiniz zaman erişebilmek için kaydetmeniz gereklidir. Bunun için görsel üzerindeki diket üç nokta ikonuna basın ve açılan menüde Kaydet seçeneğini seçin. Bunu yaptıktan sonra Hesabım > Denediklerim menüsünden dilediğiniz zaman görsele erişebilirsiniz.

Üzerinde Dene servisi ile oluşan görselin bağlantısını almak için görsel üzerindeki dikey üç nokta ikonuna tıklayın ve açılan menüden Bağlantı seçeneğine tıklayın. Burada oluşturulan bağlantı tamamen size özeldir ve sadece paylaştığınız kişilerce erişilebilir.